Niedziela misyjna 25.02.2024r.

Niedziela Ad Gentes :  Z księdzem Janem z Kamerunu

Od 2006 roku druga niedziela Wielkiego Postu w Polsce – zwana „Ad Gentes” – jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.  Jest ona okazją do poznania tzw. „młodych Kościołów”, do których światło Ewangelii dotarło stosunkowo niedawno oraz do  finansowego wsparcia 1690 polskich misjonarzy, którzy w tych Kościołach posługują. 25 lutego 2024 roku, nie ruszając się z parafii, zaczerpnęliśmy nieco z klimatu misji i „młodego” Kościoła lokalnego o 150 -letniej historii. Gościem parafii był ks. Jan z Kamerunu,  diecezjalny kapłan, autochton, który ukończywszy seminarium duchowne w Polsce wrócił do swoich. A teraz znów przybył do Polski, by prosić o pomoc w budowie kościoła dla parafii pw.  św. Jana Pawła II, wszak  – jak głosi hasło  tegorocznej niedzieli  Ad Gentes – „w Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”.  Z jego homilii wygłoszonych na wszystkich Mszach świętych zapamiętajmy szczególnie to: „Nie bądź smutny na Eucharystii, ponieważ tu spotykasz się z Jezusem – On jest miłością”, a z kazania pasyjnego: „Aby twoja ofiara była miła Bogu – przebacz bratu!”

Janina Wiercioch

fot: Halina Jakubiec, Elżbieta Wolszyna