Czym jest bierzmowanie?

Bierzmowanie udoskonala łaskę chrztu, Jest ono sakramentem, który daje Ducha Świętego, aby:

• głębiej zakorzenić nas w synostwie Bożym,
  • ściślej wszczepić w Chrystusa,
  • umocnić naszą więź z Kościołem,
  • włączyć nas bardziej w jego misję i pomóc w świadczeniu o wierze chrześcijańskiej słowem, któremu towarzyszą czyny.

Czas trwania przygotowania: dwa lata

Pierwszy rok przygotowania – minimalny wiek to VII klasa Szkoły Podstawowej.

Drugi rok przygotowania – minimalny wiek to VIII klasa Szkoły Podstawowej oraz zaliczenie pierwszego roku przygotowania.

Kto może się przygotowywać do bierzmowania w parafii Najświętszego Salwatora?

Zgodnie z mądrą, katechetyczno-duszpasterską zasadą „Katecheza w szkole – Sakramenty w parafii”, w parafii Najświętszego Salwatora przygotowują się do bierzmowania tylko ci, którzy mieszkają w naszej parafii.

Wymagania dla kandydatów do bierzmowania w pierwszym roku przygotowań (klasa VII):

1. Obecność na spotkaniach;
  2. I piątki miesiąca/uwielbienie;
  3. Spowiedź regularna, niedzielna msza św.;
  4. Nabożeństwa różańcowe w październiku, roraty w okresie Adwentu, Droga krzyżowa w okresie Wielkiego Postu, nabożeństwa majowe;
  5. Pytania do bierzmowania.

Wymagania dla kandydatów do bierzmowania w pierwszym roku przygotowań (klasa VIII):

1. Obecność na spotkaniach;
  2. I piątki miesiąca/uwielbienie;
  3. Spowiedź regularna, niedzielna msza św.;
  5. Pytania do bierzmowania.