Opłatek Wspólnoty Żywego Różańca 13.01.2024 r.

NOWOROCZNE SPOTKANIE OPŁATKOWE RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH

W sobotę 13 stycznia 2024 roku w auli św. Franciszka w dwu turach spotkaliśmy się z księdzem proboszczem  – opiekunem naszej wspólnoty, aby przy łamaniu się opłatkiem i śpiewaniu kolęd podziękować najpierw Opatrzności Bożej za cały miniony rok, a potem złożyć sobie nawzajem najlepsze, z głębi serca płynące życzenia.

Każde ze spotkań: róż I, II, III, IV i V oraz róż VI, VII, VIII, IX i X rozpoczęło się, jak to jest w naszym zwyczaju, od wspólnej modlitwy, odczytania Ewangelii o narodzeniu Chrystusa, złożeniu przez księdza Stanisława pięknych i podnoszących na duchu życzeń. Sobie nawzajem staraliśmy się także przekazać pełne życzliwości i serdeczności słowa otuchy na nowy rok,

Przy zastawionych smakołykami stołach śpiewaliśmy kolędy i pastorałki, był to też dobry czas, aby porozmawiać swobodnie z przybyłymi, czasem dawno niewidzianymi osobami. Nie obyło się też bez prezentów – otrzymaliśmy pięknie wydany kalendarz zwierzyniecki na 2024 rok przybliżający wiekowe piękno utrwalone w obrazach i pocztówkach z kościoła Najświętszego Salwatora.

To co dobre zawsze szybko się kończy – do następnego spotkania-  miejmy w Bogu nadzieję – już za rok.

Jadwiga Konstantynowicz

fot. Jacek Zduń i Andrzej Kajda