Przyjęcie nowych ministrantów

W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 25 listopada 2018 roku, w naszej wspólnocie miało miejsce piękne wydarzenie.

Na Mszy św. o godz. 10.30 czterech chłopców: Hubert Chiron-Kuźma, Jan Murzyn, Julian Waligórski oraz Tomasz Zagólski po kilkumiesięcznym przygotowaniu zostało dopuszczonych do służby liturgicznej.

Po homilii ks. Andrzej odmówił modlitwę błogosławieństwa oraz poświęcił stroje ministranckie: komże, kapturek i sutankę. Starsi ministranci pomogli swoim młodszym kolegom przy ubieraniu komży oraz kołnierza na znak przynależności do Służby Liturgicznej Ołtarza.

Na zakończenie nowo przyjęci ministranci złożyli ślubowanie przyrzekając wypełniać święte czynności ministranckie pobożnie, gorliwie i radośnie. Chłopcy otrzymali też w darze od parafii plecaki w których jak powiedział ks. Proboszcz „nowi ministranci będą mogli dumnie nosić komże udając się z domu na nabożeństwo do kościoła parafialnego”.

Jest naszym pragnieniem, aby grono ministrantów i lektorów w naszej parafii ciągle się powiększało, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych, aby podjęli się służby przy Ołtarzu Pańskim.

Chłopców, którzy pragną włączyć się do służby Bożej zapraszamy na spotkania w każdy wtorek o godz. 19.00. Czekamy na Was!

zdj. Michał Noga