Nowe inwestycje

W zakrystii, naszego kościoła Najświętszego Salwatora, znowu jest piękna stara drewniana szafa. Według opinii historyków sztuki, została zrobiona w XVII wieku. Została ona poddana zabiegom konserwacyjnym obejmującym usunięcie nawarstwień brudu i odczyszczenie. Przeprowadzono pracochłonny proces trucia pasożytów – drewnojadów. Szczególnie zniszczone dna szuflad i ściany boczne zostały nasycone środkiem utwardzającym.

Ściana czołowa odzyskała pierwotny blask i wyraźnie widać piękne kwiaty namalowane na drzwiach i szufladach. Prace te zostały wykonane nieodpłatnie przez panią Martę Żurowską i panią Izę Roztworowską.

 

Kolejną nowością jest całkowicie wymieniona instalacja nagłaśniająca. Na zewnątrz kościoła zostały umieszczone dwa nowoczesne, odporne na warunki atmosferyczne głośniki. Wewnątrz są zamontowane na ścianach cztery głośniki. Są niewielkie, nie rzucają się w oczy. Został zainstalowany nowy wzmacniacz, oraz dwa przewodowe i dwa bezprzewodowe nowe mikrofony.

W ostatnią niedzielę pierwszy raz nagłaśniały Mszę Świętą o 11.45 i obecni mogli stwierdzić jak dobrze można słyszeć na zewnątrz i wewnątrz wszystko, co się dzieje przy ołtarzu.

Całość prac wykonała firma RADUCH ELEKTROAKUSTYKA z Godowa na Śląsku.

 

Andrzej Skrzyński