Boże Dzieci na Feriach – dzień 3

Poniedziałek był „czasem wzrastania”. Po śniadaniu mimo, że na zewnątrz mocno zawiewało śniegiem, udaliśmy się do parafialnego kościółka, ale… samochodami. O swoich doświadczeniach
w chwaleniu Pana przez śpiew oraz służbę przy ołtarzu opowiedzieli nasi muzyczni: Filip, Przemek i Magda. Następnie pracowaliśmy nad uroczystą oprawą Eucharystii – spotkania z naszym Królem. Dziewczyny przygotowały piękną procesję z darami, a chłopcy przećwiczyli przejścia ze świecami i kadzidłem. Następnie dziewczynki miały okazję do odkrywania wszelkich zakamarków zakrystii i poznawania znajdujących się tam sprzętów liturgicznych, które zaprezentowała im nasza siostra Alicja. Po przyjściu z kościoła gospodarze uraczyli nas miejscowym specjałem – plackami z bitą śmietaną i borówkami, który bardzo wszystkim smakował bo prosiliśmy o dokładki. Po obiedzie wspólnie ulepiliśmy wspaniałego bałwanka „Pinokia”, gdyż na zewnątrz nadal panowała „kraina śniegu”. Kolejnym zadaniem bojowym było układanie puzzli z hasłem tegorocznego zimowiska „Służymy Panu z radością!!!”. Radość była tak wielka, że nagle przerodziła się w spontaniczną dyskotekę.