TYGODNIK SALWATORSKI

BIEŻĄCE NUMERY:

TYGODNIK SALWATORSKI 6/2019

Już od 25 lat nasz tygodnik  w każdą niedzielę jest do dyspozycji parafian. Powstał z inicjatywy ks. Infułata Jerzego Bryły, który w jesieni 1994 roku namówił do stworzenia czasopisma Piotra Boronia. Pierwszy numer ukazał się na święta Bożego Narodzenia .

Początkowo był wydawany jako wkładka parafialna do Tygodnika Źródło. Po nawiązaniu współpracy z Wydawnictwem AA Andrzeja Mardyły, który zaoferował druk gazety, usamodzielnił się całkowicie. Redaktorem naczelnym był Piotr Boroń, a w skład redakcji wchodzili: Bogumiła Szewczyk, Agata Dolipska, Jan Deskur, Paweł Hajto i Łukasz Strutyński. Z redakcją współpracowała bardzo liczna grupa młodzieży. Wydarzenia dokumentowali swymi zdjęciami Stanisław Malik i Piotr Tumidajski.

W 2005 roku  w związku z wyborem do Senatu Piotr Boroń przekazał prowadzenie redakcji Bogumile Szewczyk. Redagowała ona Tygodnik przez 9 lat, lecz problemy zdrowotne zmusiły ją do złożenia rezygnacji z tej funkcji. Ostatni numer przez nią złożony wyszedł  14 września 2014 roku.

Wydawało się, że Tygodnik  przestanie istnieć. Zwróciliśmy się do ks. Proboszcza z propozycją kontynuowania czasopisma mającego już 20 letnią historię. Udało się i kolejny numer wyszedł na następną niedzielę.

Obecnie redakcję tworzą: Jan Deskur, Dorota Jasińska, Maria Gracja Krzyżanowska, Felicja Niedzielska, Barbara i Andrzej Skrzyńscy, Janina Wiercioch, a także ks. Andrzej Wasilewski-Kruk.  Do grona stałych współpracowników należy: Jerzy Pulchny. Pełna lista autorów tekstów i zdjęć to kilkadziesiąt osób.

Tygodnik przedstawia wydarzenia w parafii, w kościele krakowskim i polskim. Zamieszczamy informacje o pracy Episkopatu, publikujemy niektóre teksty Konferencji Episkopatu Polski, ale także artykuły tematyczne.

Zachęcamy wszystkich do lektury !