Procesja modlitewna za zmarłych 01.11.2022 r.

Uroczystość Wszystkich Świętych jest jednym z radosnych dni dla chrześcijan. W ciągu roku niemal każdego dnia przypada wspomnienie jednego lub kilku świętych znanych z imienia. Jednak ich liczba jest znacznie większa. Wiele osób doszło do świętości w zupełnym ukryciu. 1 listopada Kościół oddaje chwałę wszystkim świętym, tym oficjalnie uznanym i tym, nieznanym z imienia.

W dzień Wszystkich Świętych 1 listopada na salwatorskim cmentarzu sprawowane zostały Msze św., w których licznie uczestniczyli parafianie i goście. O godz. 14:30 odprawione zostały Nieszpory, po których rozpoczęła się uroczysta Suma, której przewodniczył ksiądz proboszcz Stanisław Sudoł wraz z koncelebransami. Okolicznościową homilię wygłosił ks. prof. Robert Tyrała, kanonik kapituły katedralnej na Wawelu, rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Po Mszy św. wyruszyła modlitewna procesja do pięciu stacji wraz z odmówieniem różańca za zmarłych i odczytaniem imion i nazwisk zmarłych poleconych modlitewnej pamięci w wypominkach.

Następnego dnia – 2 listopada – wspomina się wszystkich wiernych zmarłych. Jest to dzień modlitwy za tych, którzy w czyśćcu przygotowują się do chwały nieba.

O godz. 9:00 odprawiona została msza święta w intencji zmarłych członków Bractwa Św. Anny., które działa w naszej parafii od 460 lat.

Natomiast podczas mszy św. o godz. 10:00 modliliśmy się za zmarłych księży i siostry zakonne.

W naszym Kościele przez cały listopad odmawiana jest modlitwa różańcowa. W niedzielę o godz. 18.30, a w dni powszednie o godz. 17.30 modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. Natomiast za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00, a w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 sprawowana jest Msza św. ich intencji.

Małgorzata Kajda

fot: Jacek Zduń, Andrzej i Małgorzata Kajda