Procesja Bożego Ciała 16 czerwca 2022

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli  Boże Ciało jest  to uroczystość liturgiczna w Kościele katolickim, która jest obchodzona w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego dla upamiętnienia  ustanowienia Eucharystii. W tym dniu wyruszamy w procesji z Najświętszym Sakramentem między ludzi, wokół kościoła,  na ulice i pomiędzy domy. Procesja przeszła ulicami: T. Kościuszki, bł. Bronisławy i Gontyna zatrzymując się przy kolejnych ołtarzach, przygotowanych przez: I ołtarz Państwo Rostworowscy i mieszkańcy ul. Gontyna, II ołtarz – Państwo Skrzyńscy i mieszkańcy ul. bł. Bronisławy, III ołtarz kościół Najświętszego Salwatora – Wspólnota Żywego Różańca i Bractwo św. Anny i IV ołtarz dziedziniec Sióstr Norbertanek – Rada Duszpasterska i Akcja Katolicka. Droga procesji została pięknie udekorowana kwiatami, obrazami i emblematami religijnymi. Wierni uczestnicząc w procesji publicznie potwierdzali swoją wiarę. Mimo padającego deszczu w uroczystości wzięła udział liczna grupa parafian i gości.

Małgorzata Kajda

Fot: Jacek Zduń