Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic 18.06.2022

Rano 18 czerwca 2022 r. grupa parafian z Najświętszego Salwatora wyruszyła na pielgrzymi szlak do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic.

W sanktuarium Matki Bożej o godz. 11:00 wzięliśmy udział w mszy świętej koncelebrowanej, której przewodniczył nasz proboszcz ks. Stanisław Sudoł. Po zakończeniu mszy świętej i krótkiej modlitwie przed cudownym obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej udaliśmy się w dalszą drogę do Wadowic.

W mieście rodzinnym świętego Jana Pawła II zwiedziliśmy Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, w której Karol Wojtyła został ochrzczony i przyjął I Komunię Świętą. Tam rozpoczęła się Jego droga do świętości.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie domu rodzinnego Wojtyłów gdzie obecnie znajduje się muzeum świętego Jana Pawła II. Wierzymy mocno, że ponownie wrócimy do tych świętych miejsc aby wzmocnić naszą wiarę.

Małgorzata Kajda

.

KALWARIA ZEBRZYDOWSKA

.

WADOWICE

fot: Jacek Zduń, Andrzej Kajda