Peregrynacja ikony Świętej Rodziny 07 – 08.06.2022

I doczekaliśmy się i my, a tak ściślej – nasza parafia, bo w popołudniowy upalny wtorek 7 czerwca 2022r. odwiedziła nas Święta Rodzina w ikonie, która to w Boże Narodzenie 2021r. wyruszyła z Zakopanego  i wędruje po parafiach Archidiecezji Krakowskiej. Obraz przywieziony został specjalnym samochodem przez ks. dra Pawła Gałuszkę – Dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Świętą ikonę powitał ks. proboszcz, a następnie procesyjnie wniesiona została do świątyni i umieszczona obok głównego ołtarza. Obecność Świętej Rodziny w naszej salwatorskiej rodzinie to okazja do wyrażenia Bogu wdzięczności za dar małżeństwa i rodziny, a także okazja do wypraszania potrzebnych łask na cementowanie wzajemnych więzi rodzinnych w sytuacjach konfliktowych, o czym wspomniał m.in. ksiądz Piotr Gałuszka w homilii wygłoszonej podczas uroczystej Eucharystii, której głównym celebransem był ks. proboszcz Stanisław Sudoł.

Hasłem peregrynacji ikony Świętej Rodziny jest: „Największa jest miłość”. Nawiązuje ono do adhortacji apostolskiej papieża Franciszka „Amoris laetitia” o miłości w rodzinie

Ewa Stella-Sawicka

 

Przywitanie ikony 07.06.2022 r.

 

Pożegnanie Ikony 08.06.2022 r.

fot: Jacek Zduń i Andrzej Kajda