Droga Krzyżowa 08.04.2022r.

PARAFIALNA DROGA KRZYŻOWA

Krzyż niesiony razem z Ukrainą

            Po dwuletniej przerwie spowodowanej restrykcjami sanitarnymi czasu „pandemii” covid-19 przed Niedzielą Palmową w piątek 8 kwietnia 2022 roku o godz.19.00 tłumnie – jak przed laty – wyszliśmy na ulice naszej parafii, aby uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, zorganizowanej przez Akcję Katolicką. I nie powstrzymał przed uczestnictwem w niej – chwilami dość intensywny – padający deszcz, którego pierwsze krople spadły  wraz z rozpoczęciem nabożeństwa.  Uczestniczyli w nim księża naszej parafii, całe rodziny, młodzież, dzieci, ludzie dojrzali i seniorzy. Kanwą medytacji przy poszczególnych Stacjach był tekst o. Szymona Hiżyckiego, opata klasztoru benedyktynów w Tyńcu, uzupełniony o rozważania bezpośrednio nawiązujące do  toczącej się wojny obronnej na Ukrainie (wg portalu stacja7.pl). To taki nasz mały dar Szymona z Cyreny…

Panie Jezu, który zostałeś skazany na śmierć, bądź blisko ofiar tej wojny.

Janina Wiercioch

 

fot. Jacek Zduń