Zbiórka darów dla poszkodowanych z Ukrainy

Zbiórka darów dla poszkodowanych z Ukrainy

W związku z trudną sytuacją na Ukrainie parafia Najświętszego Salwatora w Krakowie zorganizowała zbiórkę darów rzeczowych dla osób, które zostały na terenie Ukrainy by bronić swojej ojczyzny. Otwierając nasze serca włączamy się w tą inicjatywę pomagając poprzez ofiarowywanie najpotrzebniejszymi i niezbędnymi do życia produktami takimi jak żywność, środki czystości i pielęgnacyjne. Produkty te były przynoszone przez parafian i gromadzone pod opieką zespołu charytatywnego w auli św. Franciszka. Zbiórka była prowadzona przez trzy dni marca br. od poniedziałku do środy. Pierwszy samochód z darami wyruszył z parafii Najświętszego Salwatora we wtorek 15.03.2022r. Kolejny transport wyjechał 17.03.2022r.

Hojność naszych parafian jest dowodem wiary, miłości i ogromnej siły z jaką warto się dzielić i z innymi osobami.

Pozostajemy solidarni z wszystkimi mieszkańcami Ukrainy i obejmujemy ich modlitwą.

Małgorzata Kajda

fot. Andrzej Kajda

Podziękowania

Rodziny z Ukrainy dziękują  Ks. Proboszczowi Stanisławowi  oraz  parafianom parafii  NAJŚWIĘTSZEGO SALWATORA W KRAKOWIE za modlitwę i pomoc rzeczową. Te dary są wielkim wsparciem dla rodzin ukraińskich wielodzietnych z 5 i 6 dzieci ze wspólnoty „Wojsko Chrystusa Króla”. Oraz dla schroniska dla Uchodźców, którym zajmują się rodziny ze wspólnoty św. Mikołaja w Iwano-Frankowsku, w którym przebywa 45 uchodźców. W tym trudnym dla Ukrainy czasie wszelka wasza pomoc jest na czasie, potrzebna i cenna! Dziś w czwartek na wieczór  dary są już we Lwowie i Iwano-Frankowsku. Dziękujemy bardzo!

Ivan Hado

fot. Ivan Hado

A tak dziękują dzieci z Ukrainy