Uroczystość Wszystkich Świętych 2021r.

Codziennie czcimy jakiegoś świętego, którego Kościół wyniósł na ołtarze. W uroczystość Wszystkich Świętych chrześcijanie wspominają świętych anonimowych, którzy nie zostali przez nas rozpoznani. W ten dzień na salwatorskim cmentarzu sprawowane były Msze św. w których licznie uczestniczyli ci, którzy przybyli odwiedzić groby bliskich. Uroczystej Sumie odprawionej w kaplicy p.w. Wszystkich Świętych przewodniczył ksiądz proboszcz Stanisław Sudoł wraz z koncelebransami wśród których nie zabrakło Rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II czyli ks. dr hab. Roberta Tyrały.  Po Mszy św. odbyła się procesja wraz z odmówieniem różańca za zmarłych i odczytaniem nazwisk zmarłych polecanych w wypominkach.

Uroczystość Wszystkich Świętych jest jednym z najbardziej radosnych świąt dla chrześcijan. Niemal każdego dnia przypada wspomnienie jednego lub kilku świętych znanych z imienia. Jednak ich liczba jest znacznie większa. Wiele osób doszło do świętości w zupełnym ukryciu. Oddajemy cześć świętym oficjalnie uznanym i tym nieznanym z imienia.

W naszym Kościele przez cały listopad odmawiamy różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. Natomiast za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00, a w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 sprawujemy Mszę św.

Andrzej Kajda

fot. J. Zduń, P. Tumidajski, A. Kajda