Uroczystość Bożego Ciała 03.06.2021 r.

Uroczystość Bożego Ciała 03.06.2021 r.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli  Boże Ciało jest  to uroczystość liturgiczna w Kościele katolickim, która jest obchodzona w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego dla upamiętnienia  ustanowienia Eucharystii. W tym dniu wyruszamy w procesji z Najświętszym Sakramentem między ludzi, wokół kościoła,  na ulice i pomiędzy domy. Procesja przeszła ulicami: T. Kościuszki, bł. Bronisławy i Gontyna zatrzymując się przy kolejnych ołtarzach, przygotowanych przez: I ołtarz Państwo Rostworowscy i mieszkańcy ul. Gontyna, II ołtarz – Państwo Skrzyńscy i mieszkańcy ul. bł. Bronisławy, III ołtarz – Wspólnota Żywego Różańca i Bractwo św. Anny i IV ołtarz – Parafialna Rada Duszpasterska i Akcja Katolicka. Droga procesji została pięknie udekorowana kwiatami, obrazami i emblematami religijnymi. Wierni uczestniczący w procesji publicznie potwierdzili swoją wiarę.

Małgorzata Kajda

fot. Jacek Zduń