Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej 29.05.2021 r.

U Matki Kalwaryjskiej za nasze Matki

 

         W parafii Najświętszego Salwatora stało się już tradycją pielgrzymowanie do Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej w ostatnią sobotę maja w intencji naszych Matek, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał do wieczności, a także naszych osobistych, rodzinnych, parafialnych intencji.      29 maja 2021 roku przybyło blisko 40 osób z ks. kanonikiem  Stanisławem Sudołem – proboszczem parafii Najświętszego Salwatora w Krakowie, aby przytulić się do Matki, której Serce jest przy sercach Jej dzieci – czyli nas.  To miejsce w przedziwny sposób pozwala doświadczyć pocieszenia i łaski rozwiązywania trudnych spraw. Mówił o tym  Jan Paweł II w homilii wygłoszonej 19.08.2002 w Kalwarii Zebrzydowskiej, podczas ostatniej przez Niego sprawowanej w Ojczyźnie Mszy świętej.

            Centrum pielgrzymki stanowiła Msza św. przed cudownym obrazem w Kaplicy Matki Bożej. Po Mszy św. poznaliśmy historię i zwiedziliśmy sanktuarium z przewodnikiem. Szczególnie chwytały za serce eksponaty związane z największym Kalwaryjskim Pielgrzymem, św. Janem Pawłem II, zgromadzone w Pokoju Papieskim.

 Nasz pobyt zakończyła modlitwa różańcowa w Kaplicy Męki Pańskiej.

Janina Wiercioch

Zdjęcia: Andrzej Kajda i Danuta Oprocha

 

 

(…) Wejrzyj, łaskawa Pani, na ten lud,

który od wieków

pozostawał wierny Tobie

i Synowi Twemu.

Wejrzyj na ten naród,

który zawsze pokładał nadzieję

w Twojej matczynej miłości.

Wejrzyj, zwróć na nas

swe miłosierne oczy,

wypraszaj to, czego dzieci Twoje

najbardziej potrzebują. (…)

 

Jan Paweł II, Kalwaria 19.08.2002