Na Dróżkach Pana Jezusa

 

Kalwaria Zebrzydowska, miejsce nasycone modlitwą prawie czterech wieków, kryjące w sobie Wielką Tajemnicę Wiary, tajemnicę zjednoczenia Matki z Synem i Syna z Matką, tak pięknie przekazane poprzez wszystkie kaplice i kościółki, omodlone przez tyle pokoleń.

 

Od czterystu lat, wychodzą pielgrzymi od kaplicy Św. Rafała, by oddać się rozważaniom męki i śmierci Pana Jezusa.

Również z naszej parafii, w dniu 6 kwietnia br., dane nam było pielgrzymować na Kalwarię, aby pokłonić się Matce Bożej Kalwaryjskiej oraz w modlitewnej zadumie przejść Dróżki Męki Pańskiej chociaż pogoda nam nie sprzyjała.

 

O godzinie 8,30 wyjechaliśmy z Krakowa by o godz. 10,00 uczestniczyć we mszy świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu.

Lecz los sprawił (awaria autokaru i oczekiwanie na podstawienie nowego), że choć mieliśmy duży zapas czasu, to ledwo zdążyliśmy na Eucharystię o godz. 11,00.

 

Dziękujemy ks. Proboszczowi za zorganizowanie tej pielgrzymki, za głębokie duchowe przewodnictwo i za wspólną modlitwę.

 

zdj. Jacek Zduń