19-stka

19-stkowe REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Szczegóły tutaj >>>

__________________________________________________________________________________

O NAS

Są takie miejsca, na które często nie mamy czasu, a które są nam bardzo potrzebne. Gdzieś w głębi serca bardzo ich chcemy, ale zapał, jak to często w takich sytuacjach bywa, okazuje się słomiany. W naszej parafii jest takie miejsce i taka okazja, aby ponownie spróbować, odkryć swoją prawdziwą twarz. Zapraszamy na „Salwatorską 19-stkę”.

Nie trzeba być himalaistą, żeby w górach odkrywać tajemnicę i prawdę o sobie. Wyjechać poza hałas miasta i codziennego życia, aby szukać ciszy, spokoju i tego co naturalne, bo w górach rządzi stworzona przez Boga natura. Z nią trzeba się tam liczyć jeszcze bardziej niż w codziennym życiu, gdzie znaleźliśmy sobie wiele sposobów jak pokonać kaprysy natury.

Z wiarą podobnie jest jak z górami. Trzeba wyjść poza codzienność, aby zobaczyć swoje życie z innej perspektywy, jako jeszcze bardziej uzależnione od Boga. Takie wyjścia na różnej wysokości szczyty duchowe pozwalają na lepsze poznanie siebie, otaczającego nas świata i poznanie majestatu miłości Boga. Każda okazja jest dobra, aby pokusić się o taką górską wyprawę na jeden ze swoich duchowych szczytów.

Dla tych wszystkich, którzy tak właśnie przeżywają swoją młodość przygotowaliśmy „Salwatorską 19-stkę”, czyli niedzielną Mszę św. dla młodych o godz. 19.00. Eucharystia to „źródło i szczyt” ubogacona rozważaniem słowa. Po Mszy św. zapraszamy każdego do naszej kawiarenki na małe „co nieco”, by poznać nowych ludzi i by zobaczyć, że nie jesteśmy sami w zdobywaniu naszych ukochanych duchowych gór.

„Świat wartości w górach jest prosty i przejrzysty dla każdego.
Ale jest to absolut piękna i estetycznych doznań.
Nie chcesz, nie jedziesz.
Nie jedziesz, nie widzisz.
Nie widzisz, nie przeżywasz.
Wybór należy do ciebie.”

(Piotr Pustelnik, polski inżynier chemik, alpinista i himalaista, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum)

19-stkowe rozmowy o rzeczach ważnych: KOBIETY Z MISJĄ