19-stka

ODKRYJ GŁĘBIĘ

Wielu z nas wspomina jeszcze wakacyjne plażowanie i wylegiwanie się na słońcu. Są jednak tacy, którym to nie wystarcza. Znudziła im się powierzchnia wody i chcą czegoś więcej. Stąd pomysł na nurkowanie, aby podziwiać urzekający podwodny świat, aby zobaczyć coś, co jest niewidoczne dla zwykłych śmiertelników. Eksploracja jaskiń i głębin oceanów ubogaca człowieka.

Rozpoczynamy nowy sezon „Salwatorskiej 19-stki” z wielką chęcią eksploracji głębin Eucharystii. To ona jest dla nas centrum, dlatego chcemy ją poznać i to bardzo szczegółowo. Niedziela po niedzieli będziemy się przyglądać kolejnym szczegółom. Wszystko po to, aby będąc zawsze na tej samej Mszy św. widzieć więcej.

Zapraszamy Was bardzo serdecznie to przygody odkrywania głębi Eucharystii. Zaczynamy Prologiem 23 i 30 września, a po – jak zawsze – do naszej kawiarenki zapraszamy na kawę i ciacho.

__________________________________________________________________________________

O NAS

Są takie miejsca, na które często nie mamy czasu, a które są nam bardzo potrzebne. Gdzieś w głębi serca bardzo ich chcemy, ale zapał, jak to często w takich sytuacjach bywa, okazuje się słomiany. W naszej parafii jest takie miejsce i taka okazja, aby ponownie spróbować, odkryć swoją prawdziwą twarz. Zapraszamy na „Salwatorską 19-stkę”.

Nie trzeba być himalaistą, żeby w górach odkrywać tajemnicę i prawdę o sobie. Wyjechać poza hałas miasta i codziennego życia, aby szukać ciszy, spokoju i tego co naturalne, bo w górach rządzi stworzona przez Boga natura. Z nią trzeba się tam liczyć jeszcze bardziej niż w codziennym życiu, gdzie znaleźliśmy sobie wiele sposobów jak pokonać kaprysy natury.

Z wiarą podobnie jest jak z górami. Trzeba wyjść poza codzienność, aby zobaczyć swoje życie z innej perspektywy, jako jeszcze bardziej uzależnione od Boga. Takie wyjścia na różnej wysokości szczyty duchowe pozwalają na lepsze poznanie siebie, otaczającego nas świata i poznanie majestatu miłości Boga. Każda okazja jest dobra, aby pokusić się o taką górską wyprawę na jeden ze swoich duchowych szczytów.

Dla tych wszystkich, którzy tak właśnie przeżywają swoją młodość przygotowaliśmy „Salwatorską 19-stkę”, czyli niedzielną Mszę św. dla młodych o godz. 19.00. Eucharystia to „źródło i szczyt” ubogacona rozważaniem słowa. Po Mszy św. zapraszamy każdego do naszej kawiarenki na małe „co nieco”, by poznać nowych ludzi i by zobaczyć, że nie jesteśmy sami w zdobywaniu naszych ukochanych duchowych gór.

„Świat wartości w górach jest prosty i przejrzysty dla każdego.
Ale jest to absolut piękna i estetycznych doznań.
Nie chcesz, nie jedziesz.
Nie jedziesz, nie widzisz.
Nie widzisz, nie przeżywasz.
Wybór należy do ciebie.”

(Piotr Pustelnik, polski inżynier chemik, alpinista i himalaista, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum)